KURUMSAL

 

Tarihçe

1990 yılından beri inşaat sektörünün içinde yer alan Firmamız Kurucuları, 2004 yılında ALM İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şirketini kurarak kendi sektörlerinde kaliteden ödün vermeden istikrarlı bir biçimde büyümüş ve müşteri odaklı ilerleyerek günümüze kadar gelmiştir.

Firmamız, 1990’dan 2004 yılına kadar Avrupa yakasının Beylikdüzü ve Büyükçekmece ilçelerinde çok sayıda konut yaparak teslimini gerçekleştirmiş, 2004 yılından itibaren de ALM İNŞAAT olarak Anadolu yakasında markalı ve nitelikli projelerini hayata geçirmiştir. İstanbul merkezli devam eden kentsel ve yerinde dönüşüm projelerin yanı sıra iki yakayı birleştiren ‘İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün gündeme gelmesiyle şehrin yorucu temposuna kısa molalar vermeyi hayal edenlere, tatil köyü konseptinde Naturalm Karamürsel Çiftlik evleri projesi hayata geçirilmiş ve yaşam başlamıştır.

ALM İnşaat olarak üretkenlik politikasıyla yeni istihdam alanları oluşturma çabası içerisindeyiz. Markamız, kendisine yüklenilen sorumluluğun bilincinde ve bu çizgisinden hiçbir zaman taviz vermeden, belirlemiş olduğu misyonu ve vizyonu doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

 

VİZYONUMUZ
MİSYONUMUZ

Vizyonumuz

Tüm müteahhitlik hizmetleri alanında, müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde, geçerli yasal düzenlemelere ve şartnamelere uygun, kaliteli, yenilikçi, akılcı yapılar inşa etmektir.

Misyonumuz

Faaliyetlerimize başladığımız günden bugüne kazandığımız bilgi birikimi, organizasyon yeteneği ve teknolojinin sunduğu olanakları birleştirerek sağlıklı, güvenli ve çevreye duyarlı bir çalışma kültürünü oluşturmak ve sürekliliğini sağlamak, kaynaklarımızı en etkin ve verimli bir biçimde kullanmak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımızdan taviz vermeden çalışmalarımızı sürdü

 

POLİTİKAMIZ

Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak,

Faaliyetlerinde sorumlusu olduğu yasalara ve mevzuatlara tavizsiz uymak,
Faaliyetlerinde sağladığı güvenin en büyük sermayesi olduğunun bilincinde olmakta ve yıllarca bu birikimini artırmak,
Teknolojinin sektör için sunduklarını akılcı bir şekilde kullanarak ilerlemek,
Yeşilin ve doğanın olabildiğince korunduğu yaşam alanları tasarlamak,
Çalışanlarını bilinçlendirmekte çalışanlarıyla büyümeyi amaç edinmektir.

 

KALİTE

Kalite işimizin temeli, başarımızın anahtarıdır. Mutlu evler inşa etmek bize göre kalite ve konfordan geçiyor.

Alm İnşaat olarak değerlerimizin ön sıralarında insana verdiğimiz değer ve onların yaşam kalitesi gelmektedir. Kaliteli binalar, konforlu evler ve yaşam kalitesi yüksek mekanları demektir… Biz de bu amaçla çalışıyor, kaliteyi projelerimizden asla eksik etmiyoruz!

 

MEMNUNİYET

Gülen yüzler, mutlu binalar…

Önce insan mottosuyla çıktığımız bu yolda en büyük kazancımız daima gülen yüzler olacaktır. Memnuniyetinizi en büyük başarımız olarak kabul edip, fikirleriniz ve önceliklerinizi ön planda tutarak çalışıyoruz. İnşa ettiğimiz tüm projeleri söz verdiğimiz zamanda ve söz verdiğimiz şekilde teslim etmeye çalışmak en büyük vazgeçilmezimiz olacaktır.

 

DOĞA

Her yaşam alanında önce doğa…

Çalıştığımız tüm projelerde doğaya ve yeşilliğe maksimum alan açmaya ve çocuklarımıza daha yeşil bir dünya bırakmaya çalışıyoruz. Nefes almanın gün geçtikçe zorlaştığı merkez kentlerde doğaya zarar vermeden mekanlar inşa etmek ve yeşilin, mavinin tüm tonlarının projelerimizde hep varolmasını hedefliyoruz.

YÖNETİM KURULU MESAJI

Yapılarımızda sağlamlık, estetik, konfor ve sadelikten uzaklaşmadan en güncel malzemeleri günümüz teknolojisinin tüm olanaklarıyla birleştirerek güvenli, akıllı modern binalar inşa ediyoruz.

Kişiye özel çözümler üreten projeleri uygulamamız farkımızı ortaya koymuştur. Yapmış olduğumuz projelerin arkasında durmamız, müşteri memnuniyeti odaklı olmamız, çevreye ve doğaya duyduğumuz saygı bizi bu günlere taşımıştır.


Araştırmacı ve yenilikçi ruhumuz, yapmışken “En İyisini Yapma” gayretimiz, bölge binaları içerisinde çıtayı sürekli bir adım ilerisine taşıma prensibimiz, vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaktadır.

Sizin için ve size özgü yapmış olduğumuz binalarda sağlıklı, mutlu bir yaşam sürmeniz dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Enver Selçuk Alım
Yönetim Kurulu Başkanı/ İnşaat Mühendisi

Bu web sitesinde kullanıcı deneyimini geliştirmek, web sitesinin verimli çalışmasını sağlamak ve istatistiksel verileri izlemek amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası’nı ve Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz.

Kabul ediyorum